1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Avrupa Sanat Arşivi

Doğru içeriği buldunuz ve hedef kitlenizin hoşuna gidecek şekilde oluşturdunuz. Yetmedi, sayfaya gelen ziyaretçiniz 3 isterken ona 5 verdiniz. Sizce bu kadarı yeterli mi? Değil. İnternet içeriklerinin önemli bir kısmını artık görseller oluşturuyor. Her yerde kullanılan ve insanların tanış haline geldiği çalışmaları kullanmak, Ağrı Dağı’nın eteğindeki kurbağaların dikkatini çekecek içeriklerinizi bile sıradanlaştırabiliyor.

 

İşin kelebek etkisi ve SEO tarafını unutmamak lazım. Özgün görselleri kullanmak arama motorları ve ziyaretçilerin daha kolay ilgisini çekmeyi başarıyor ve SERP’in spot ışıklarının içeriğinize vurmasına yardımcı oluyor. Elinize kamerayı alıp ihtiyacınız olan fotoğrafı çekip saatler süren grafik çalışması yükünün altına giremeyecekseniz o zaman olabildiğince benzersiz kaynaklardan içeriklerinizi harmanlamanız gerekiyor. Avrupa Sanat Arşivi de, birçok Webmaster tarafından uğranmamış bakir kaynaklardan biri.

 

Avrupa Sanat Arşivi’nin içinde yaklaşık olarak 50 milyon görsel kaynak yer alıyor. 3.000 Avrupalı sanatçının meşhur sanat çalışmalarına da yer verilen kaynak, ücretsiz olarak yeni görselleri keşfetme ve telif sorunu yaşamadan kullanma şansı veriyor. Şu an paylaşılan bilgiye göre görsellerin büyük bir kısmı basit görsel lisanları tarafından korunurken 3 milyon kadar görsel de açık kaynak lisansıyla yayınlanıyor.

 

Söz konusu arşivi stok fotoğraf arşivi gibi düşünmeyin. Avrupa Sanat Arşivi’nde daha çok sanatsal parçalar yer alıyor. Sanat arşivi, Van Gogh ve Monet gibi popüler ressamların çalışmalarına bile yüksek kaliteli fotoğraflarına ulaşma şansı veriyor. Her Webmaster’ın işine yarayan bir kaynak olmayacağı kesin fakat birçok Webmaster’ın Avrupa Sanat Arşivi’nden faydalı görsellere erişebileceğine inanıyorum.

 

Ufak bir keşif sonrasında ben Kanuni Sultan Süleyman’a ait yüksek kaliteli bir portre çalışması, Viyana Kuşatmasını resmeden bir tablo ve 1925 yılında çekilmiş Dolma Bahçe’ye ait dijital fotoğraf yakaladım. Eski bir bilgisayar fotoğrafını da unutmayalım.

 

Avrupa Sanat Arşivi’nin en güzel yanı bence dil bağımsız etiketlemeyle çalışması. Örneğin bilgisayar için İngilizce olarak PC üzerinden arama yaptığınızda sizin için Fransızca kaynaklardaki görselleri de bulabiliyor. Eğer sadece fotoğraf araması yapacaksanız filtreleme kısmından “Image” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Buraya tıklayarak sanat arşivine erişebilirsiniz.

TOP