1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Coğrafi Hedefleme

 Google yerel bir server IP’si olan ve ülke uzantısı bulunan sitelere öncelik tanır.

Nasıl Çalışıyor?

Coğrafi hedefleme çeşitli yöntemlerle çalışır. Bunlardan en belirgin olanı arama sonuçlarını arama yapan kişinin isteklerine göre şekillendirmektir. ‘pizza’ terimini arayan birisinin aldığı sonuçlar ile ‘istanbul pizza’ terimlerini arayan birisinin aldığı sonuçların farklı olacağı gibi. İlk örneğimizde arama yapan kişi, belki de ‘pizza’ kelimesinin anlamını arıyor olabilir. İkinci örneğimizdeki kişi ise büyük ihtimalle İstanbul’da pizza yiyebileceği mekanları arıyordur.

Günümüzde aktif bir şekilde faliyet gösteren büyük arama motorlarının hemen hepsinin kendi haritalama yazılımları mevcut (Google Haritalar, Bing Maps, Yahoo! Maps gibi). Bu uygulamalar yerel reklam kanallarının gönderdiği verilerden oluşan bir içeriğe sahiptir. Google ise şirketin arama motoru üzerinde coğrafi konumlamaya yönelik herhangi bir terim kullandığınızda arama sonuç sayfalarına (SERP) genellikle hedeflediğiniz bölgenin haritasını dahil etmeyi tercih ediyor.

Diğer bir konu ise kullanıcının kendilerine sağladıkları konum bilgisi üzerinden o kullanıcının konumunu tespit etmek. Google ve Yahoo! örneğin kendilerine ait olan diğer servislerin kullanılabilmesi için kullanıcılar tarafından oluşmuş kullanıcı hesaplarının kullanılmasını gerektirmektedirler. Kullanıcılarlar kayıt işlemi sırasında sadece bulundukları ülkeyi değil, yaşadıkları şehri hatta bazen posta kodlarını bile bu tip uygulamalara verebilmektedir. Örneğin Google’nin bazı ülkelerde yürürlüğe soktuğu uygulamaya göre Google hesabınıza giriş yapmış iken o sıralarda gösterimde olan bir filmin adını arattığınızda, herhangi bir şehir ismi girmemenize rağmen Google, bulunduğunuz şehirdeki film gösterim saatlerini otomatik olarak arama sonuçlarının en üst kısmına yerleştirmektedir. Hatta bazen Google bir adım daha ileriye giderek, kullanıcı hesabınıza giriş yapmamış olmamanıza rağmen İnternet’e giriş yapmış olduğunuz IP adresinden bulunduğunuz konumu algılayarak arama sonuçlarını ona göre şekillendirmektedir.

Dikkatini çekmek istediğimiz üçüncü bir konu ise, arama motorlarının site içeriklerini kullanılan dile göre arşivliyor oluşudur. Google’ın ülkelere yönelik arşivleri bulunmaktadır (Türkçe, İngilizce, Çince, Arapça, Almanca vb.). Google’nin arşivlediği bu içerikler, ilgili ülkelerde bulunan veri merkezleri üzerinden son kullanıcıya iletilmektedir. Google, hangi içeriğin hangi ülkedeki hangi kullanıcıya nasıl ve ne şekilde iletilmesi gerektiği konusunda pek çok farklı algoritma kullanmaktadır. Bilinen algoritmalar arasında sayfada kullanılan dil ve hatta ilgili sayfanın barındırıldığı sunucunun dünya üzerindeki konumu ve alan adı uzantısının coğrafi konum bilgisi bile yer almaktadır.

Son olarak hiç şüphesiz ki teknolojinin el verdiği imkanlar doğrultusunda erişilebilen bilgiler de kullanılmaktadır. IP adresleri ya da traceroute adı verilen yöntemler kullanılarak kullanıcının konum bilgisi elde edilebilir. Muhtemelen siz de şu ya da bu şekilde Google üzerinde bir arama yaptığınızda konum bilgisi girmemiş olmanıza rağmen arama sonuç sayfasına Google haritasının eklenmiş olduğunu gördüğünüz olmuştur.

Coğrafi Hedefleme (Geotargetting İle Çalışmak)

Geotargetting işleminin bütük bir kısmı aslında sizin kontrolünüz dışındadır. Eğer kullanıcınızın IP adresi onu, Google’ın anladığı kadarıyla İstanbul’da gösteriyorsa, onun Diyarbakır’da olma ihtimali (imkansız olmasa bile) muhtemelen oldukça zordur. Öte yandan aynı kişi Google/Yahoo! hesabına giriş yapmışsa ve posta kodu bilgisine de örneğin ‘90210’ yazmışsa, o konuda da yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.

Dünya’nın hangi bölgesinde Google tarafından bulunabileceğiniz aslında bir nebze de Google’nin (ya da benzeri servislerin) haritalama uygulamaları üzerinde kurumunuzu nerede kaydetmiş olduğunuzla doğrudan alakalıdır. Örneğin Google Adwords üzerinde anahtar kelimeler ile harita listelemesini uygun bir şekilde kullanarsk arama sonuçlarında haritanın üzerinde görüntülenebilirsiniz.

Hergün yeni içerik girdisi

Özgün makale, yazılmış veya basılmış hiç bir kopyası olmayan makaledir. Benzerlikler bir makaleyi özgünlükten çıkarmaz çünkü bir çok konu birbirine benzer ama kelime dizilişi ve anlatış şekli önemlidir. Kelimelerin yerlerini değiştirmek makaleyi özgün yapmaz ancak ve ancak anlamsız yapar, aynı şekilde bazı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak taklitçilik yapmak da makaleyi özgünleştirmez.

Google ve kullanıcı standarları göz önünde bulundurularak web sitenizin hitap ettiği sektöre yönelik makale oluştururuz. Bu makaleler hem müşterilerinizi bilgilendirir hem googlede yükseliş sağlar.

Youtube de  İşleyiş

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, hergün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüklenen milyonlarca video, yapılan yorumlar ve arka arkaya gelen yeni üyelik işlemleri, Youtube'un popülerliğini daha da artırıyor.

Burda web sitenizin içeriği ile paraler güçlü bir kanal size harika geri dönüşler sağlar.

Süreç

Siteniz için ideal konum ve sistem %100 uyum ile hayata geçirilir ve ücretlendirme aylık olarak bildirilir. Web sitemizde ilgili katagoride yer alan tanıtımlar için destek talepleri de ücret karışılığıdır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlar güçlü bir imaj oluşturulur.Bu imajı besleyecek site alt yapısı hesaba katılarak bir çalışma yapılır. Milyonlarca online kullanıcı bu çalışma ile müşteri olma potansiyeli taşırlar. İlgili katagoride yapılan tanıtımlar ücret ile desteklenir.

Joomla Temalar

Yüksek beğeni almış temalar ilgili katagoride sizlere tanıtılır. Beğendiğiniz tema için bizden uyum desteği talep edebilirsiniz. Ancak yapılacak tema giydirme işlemide oluşan iş hacmi doğrultusunda karşılık bulur.

TOP