1Sitemize kayıt olun
2Ücretsiz katagorilere bakın.
3Ücret ödemeden hizmet alın

Herhangi bir proplem veya sorun bildirim için email  destek [ @ ] fevt.net . Teşekürler!

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 11:00 - 22:00
Cumartesi- 13:00 -17:00

GSM: 0 545 942 20 50

Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Fevt Diğer

Web Tasarım Ve Programlama

Web Programlama Nedir?

En basit tabiri ile web programlama bir web sitesi oluşturmak için gerekli kaynak kodu yazma işlemine verilen addır.

Sitelere işlevsellik ve kullanım kolaylığı sağlayan web programlama ile bugün sadece içerik ve giriş sayfalarından oluşan sitelerden kurtulmuş, görsel ve işlevsel zenginliğe kavuşmuş olduk. İster alışveriş ister kurumsal tanıtım siteleri olsun her biri ayrı özelliğe sahip hale getirilebiliyor. Örneğin; site üzerinden alış veriş yapılabilmesi, satılan ürünlerin stoktan otomatik olarak düşürülmesi, kullanıcıların yorum yapabilmesi, üye olabilmesi, site sahibinin istediği zaman değişiklik yapmasına imkan veren paneller, oy ve puan sistemleri internet kullanıcılarının hizmetine web programlama sayesinde sunulabilmektedir.

Bunların sağlanması için de tasarımcıların yükselen standartları takip etmesi, gelişmelere ayak uydurması gerekiyor. Web programlama ve tasarım aşamaları her daim beklentilerin arttığı ve gün geçtikçe yenilenen bir sektör.

Tasarımcılara Öneri!

Web tasarım işlemine başlamadan önce ilk olarak tasarlanacak olan sitenin hangi amaca hizmet edeceği belirlenmelidir. İçeriklerin de hazırlanması halinde dört ya da beş menüden hatta isteğe göre daha fazlasından oluşan bölümler hazırlanır. Örneğin; ticaret web sitesi tasarlanmak isteniyorsa ürünler ve ürün kategorileri ile ilgili ayrı bir modül oluşturulmalıdır.

İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir web sitesi oluşturabilmesi için tasarımcının Html Kodlama Dili, Php web programlama, Asp web programlama, Aspx web programlama, Ajax Programlama Dili ve Sql’i iyi derecede bilmesi gerekir.

Kodlama aşamasında web sitelerinin kodlamalarının tamamlanması ile kontrol panelinden kategori veya ürün eklenebilir hale gelebilmektedir.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Milyonlarca insanı düşünün. Her birinin tipi, konuşma şekli, el hareketleri, mimikleri, giyim tarzı, kullandığı parfüm, saç şekli birbirinden farklıdır. Herkes kendi tarzını yansıtır. Kişinin tarzı ne kadar farklı ve dikkat çekiciyse, o oranda karşısındakinin ilgisi çekmeyi başarır. Bunun sonucunda da çevresindekiler de o kişiyle iletişime geçme isteği uyanır. Öyle değil mi?

Kurumsal kimlik de bundan pek farklı değildir. Kurumsal kimlik; pazarlamada bir kurumun, duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Tıpkı bireylerde olduğu gibi, bir kurumun hedef kitlesiyle iletişime geçebilmesi, onların dikkatini çekebilmesi için sonsuz büyük önem taşır.

Kurumsal kimliği oluşturan ana öğeler nelerdir?

1 – Logo & Slogan
Logo tasarımı ve slogan bir kurumsal kimliğin oluşumundaki en önemli iki öğedir. Tüketicinin bir markayla ilgili ilk dikkatini çeken öğe o markanın logosudur. Ardından okuduğu slogan. Sadece birkaç kelimeden oluşan bir slogan, markanın yaptığı iş ve sundukları hakkında pek çok ipucuverebilir. Bu nedenle hayli önemlidir.

2 – Kurumsal Renk ve Font
Kurumsal renkler ve fontlar bir markanın gölgesi gibidir, markayı olduğuher yerde takip eder. Kurumsal web-siteleri, resmi evraklar, zarflar, kartvizitler, dosyalar vb. her yerde onların izi ve yansımaları mutlaka vardır, bu nedenle seçerken çok dikkat edilmesi gerekir. Her kurumsal renk mutlaka belli bir fikri temsil ediyor olmalıdır. Kurumsal renkler bir nevi müşterilerinize vermek istediğiniz mesajların, duyguların sembolü olmalıdır. Pozitif duygular uyandırmalı, ürünlerinizi satın almayayönlendirmelidir.

Web Site Fiyatları

Web tasarım fiyatları belirlenirken bir çok kriter değerlendirilir. Web tasarım fiyatlandırmasında ilk değerlendirilen ihtiyacın ne olduğudur.

Özgün tasarım diye tabir ettiğimiz kişiye kuruma veya topluluğa yapılan web tasarım işleri de olmakla beraber günümüz piyasasında bir çok tasarım paketleri hazır olarak sunulmaktadır. İçerik kaygısı güdülmeyen arama motorlarındaki aramalarda çıkmayan, geliştirilmeye açık olmayan sayfalar kullanıcıların çok ufak ölçekte ihtiyacını karşılamaktadır.

Web tasarımı yapılacak sayfanın niteliği, içeriği, yazılım gereksinimleri (admin panel v.s.), alt sayfa adetleri, renklam çalışmaları, her platformda görünebilirlik için sitenin mobil versiyonlarının yapımı, çok lisanlı olması gibi unsurlar web tasarım fiyatlarına direk etki etmektedir.

Web Sitesi Fiyatları
Peki bu web sitesi fiyatları nasıl belirleniyor? Bazı kişiler 250 TL gibi ucuz web sitesi yaparken, bazı kişiler 1.500 – 2.000 TL civarı hatta daha yüksek fiyatı neye göre ve nasıl çekiyor?

Günümüzde hazır scriptler ile standart ve kaliteli web siteleri kurmak mümkün. O yüzden bir çok kaliteli firma bu yöntemi kullanabilir. Hazır script olması yapılan web sitenin kalitesiz olduğu anlamına gelmez, bu büyük bir yanılgıdır. Hazır script web sitesi kurma nedeni harcanan zamanı, dolayısıyla müşteriye çekilmesi gereken ücreti düşürmektir. Çünkü sıfırdan panelli, kaliteli web sitesi kurmak, tasarımı, kodlaması ve benzeri durumlarda 1 ay civarı sürer.

2 çalışanı, ofisi olan basit bir web tasarım firması 1 ay boyunca sadece 1 web sitesi kurmak için uğraştığını düşünelim. Bu firma giderlerini karşılamak ve artı olarak kar edecek bir fiyata web sitesi yapmak zorunda. Çünkü şirketlerin temel amacı kar etmektir.

 

Tasarım Firmaları

Web Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Web tasarım sektörü göründüğü gibi kolay görünmeyen aslında birçok detay bilginin gerektirdiği zorlu bir sektördür. Web sitesi tasarımı işinde uzman kişiler veya kurumlar tarafından yapılmalıdır. Reklomastik kurumsal web tasarımı firması olarak web sitesi tasarımına başlarken kendi belirlediğimiz kriterleri anlatacağım. Maddeleyecek olursak 10 madde içinde firmamızın web sitesi yapım aşamalarını anlatacağım.

1. Web projesi hakkında ön araştırma

Kurumsal web tasarımı firmamız herhangi bir web projesine başladığı zaman proje hakkında önce müşterimizden sonra da varsa projenin rakip firmaları bazında bir araştırma yapıp bu şekilde web tasarımına başlar. Bu uygulama web projenizin interaktif ortamda daha kolay bulunabilmesini ve reklam açısından o web projesinin ön plana çıkacağını belirler.

2. Proje kullanıcıları belirlenmeli

Reklomastik kurumsal web tasarımı firmamız projeye yönelik yaptığı ön çalışmadan sonra projenin alakadarı olacak insanları belirleyip web projesinin görsel tasarımını ve kullanımını ona göre tasarlıyor. Bu tasarlama biçimi belirli kullanıcılara yönelik olduğu için bu kullanıcılar ihtiyaçlar çerçevesinde tekrar web projesini ziyarette bulunacaklardır. Web sitesi yaptırmak istiyorum diyen herkes web sitesi yaptırdığı kurumsal web tasarım firmasına mutlaka bunu söylemeli aklındaki web projesiyle web tasarımcısının aklındakini birleştirip ortaya kısa sürede tasarım çıkarılmalıdır.

3. Görev dağılımı

Web projesinin ön çalışmaları bittikten sonra web tasarımı için firmanın ekibi tarafından bir görev dağılımı yapılması gerekmektedir. Görev dağılımı yapılmadan önce web tasarım firması bulunması gereken tam teşkilatlı bir ekipten bahsetmek isterim. Reklomastik kurumsal web tasarımı firmamızda grafik-animasyonla ilgilenen bir kadro, web sitesinin yazılımı ile ilgilenen bir kadro, web projesinin SEO çalışması için bir kadro, müşterimize her zaman destekte bulunacak insan kaynakları kadrosu ve bütün çalışmalarımızı birleştirip müşterilerimize sunabilen bir ekibimiz vardır. Diğer web tasarım firmalarına kıyasla çok iyi ve genç olan ekibimiz bütün çalışmalarında başarılı sonuçlar elde etmişlerdir.

4. Web sitesi görünümü

Web tasarımı yapılırken kesinlikle en iyi sonucu elde etmek için çaba sarf edilmelidir. En iyi sonuç için bütün detaylar göz önünde bulundurulmalı ve en ufak eksiklikler tamamlanmalıdır. Web sitesi ilk açılışta gözü yormayan estetiklik ve güzelliğin bir arada olduğu ve web projesinin “Home” sayfasının dışında ulaşabilecek sayfaların görünmesi gerekir. Web projesi bir bütünün parçaları ve sanki o bütünün birleştirilmiş olduğunu andırması gerekmektedir. Örnek veriyorum herhangi bir ağaç dalları ve yaprakları ile nasıl bir bütün gibi duruyorsa web sitesi de aynı şekilde durmalıdır. Parça parça görünen bir web sitesi tasarımı kesinlikle göz yoracak ve kullanılan bir kullanıcı tarafından tekrar tercih edilemeyecektir.

seo
5. Arama motorlarıyla uyumlu web sitesi

Web projesi bahsettiğim gibi yapıldığı zaman karışık bir web sitesi olmamalıdır. Dizayn edilirken SEO uyumluluğu sağlanacak biçimde tasarlanmalıdır. Şöyle ki kodlar birbirine girmiş karışık bir yazılım bulunmamalıdır. Herkesin daha doğrusu aptal olan arama motorlarının anlayabileceği tarzdan web sitesi dizayn edilmelidir. Eğer yapılmazsa web sitesi arama motorunun hoşuna gitmeyecek yani arama motoru web sitenizi anlayamayacak bu doğrultuda arama sıralamalarında görünemeyeceksiniz. Web projesinin en önemli dikkat edilmesi gereken noktalarından biri budur. Çünkü web sitesi firmayı veya kişiyi tanıtmak amaçlıdır. Bu tanıtımı sergileyemezseniz web sitesi boşuna yapılmış olur. Arama motorlarına girilen anahtar kelimelerde web siteniz çıkmıyorsa bu sizin için büyük bir eksidir. Bir an önce düzeltilmesi gerekir. Organik olarak arama motorları web sitenizi göstermiyorsa bile Google gibi arama motorlarına reklam verebilirsiniz. Bu reklamı nasıl vereceğinizi Reklomastik kurumsal web tasarım firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

SEO dediğimiz kavram geniştir. Her web tasarım firmasının SEO yapması zordur. Reklomastik kurumsal web tasarımı firması olarak SEO konusunda kendimize güveniyoruz aynı şekilde bizimle çalışan müşterilerimiz de aynı fikirdeler.

Web Tasarım Siteleri

Özgün web tasarımı
Web sitesi özgün ve size özgü olmalıdır. Her koşulda hedefimiz müşterimizin kendi sektöründe web sitesi klasmanında en üste yerleştirmek ve yüzlerce kez yapılmış tasarımlardan uzaklaştırmakdır. İnternet milyonlarca web sitesinin olduğu bir platform. Web sitenizde özgünlüğü hem tasarım, hem de içerik özgünlüğü olarak sunmalısınız. Bugün internetin önde gelen sitelerinin tamamını incelediğinizde özgünlükten asla ödün vermediklerinin görürsünüz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak içinde özgün metinler yayınlamalısınız. .

İçerik
Web siteniz bir nevi müşteri temsilcinizdir. Müşterilerinizle web üzerinden ne kadar iyi kontak kurabilirseniz, itibarınız ve dolayısıyla satışlarınız o kadar artar. Potansiyel müşterileriniz ile net, güvenilir ve kendilerini özel hissedecekleri bir dille konuşmanızın yolu, iyi hazırlanmış bir içerikten geçmektedir. Müşteriniz web sitenizde dolaşırken, çalışmayan sayfalar, hatalı metinler, kötü tasarım ve anlaşılmayan bir kurguyla karşılaşırsa sizinle ilgili ilk izlenimi pek de iyi olmayacaktır.

Web sayfalarında kullanılan gereksiz başlık ve firmayı tam olarak anlatmayan içerik ve resimler web tasarımının başarısız olmasına sebep olur. Web sitesinin başarılı olması ve sitedeki içeriğin doğru olarak ifade edilmesinde öncelikle tespit ve planların ortaya konulması gerekir

Erişebilirlik
Deltawebsistem tüm sitelerinde html5 web standartlarını uygulamaktadır. Web standartları, ziyaretçilerin web sayfasını her bilgisayar ve tarayıcıda(ie8, firefox, opera, vb..) açabilmesini, içerisinde dolaşabilmesini sağlamakla birlikte tasarımın her yerde aynı görünmesini sağlamaktadır.

Web sitesi yapılırken potansiyel müşterileriniz baz alınarak yapılmalıdır. Siteye giren herhangi biri kolayca aradığı şeylere ulaşabilmelidir. Menüleri ve navigasyonu buna göre yapılmalıdır.

Responsive
Siteniz tüm akıllı telefon, mobil cihaz ve tabletlerle uyumlu olmalıdır. Tüm çözünürlükler ve cihazlara uyumlu tasarım yapılmalıdır.

Hızlı yüklenme
Yapılan web tasarımının hızlı yüklenmesi aynı zamanda onun iyi bir şekilde kodlandığını gösterir. Genel olarak css3 ve html5 standartlarında hazırlanmış bir site tablolarla yapılmış bir siteden daha hızlı yüklenmektedir. Hız konusunda en önemli unsurlardan biride web sunucunun güçlü bir server olması ve yüksek bant genişliğine sahip olmasıdır. Esas olan, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır. Bu nedenle sitenin hızını düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri, kullanımı zor menüler tercih edilmemelidir.

TOP